İkili Opsiyon Nedir?

İkili opsiyonlar, son yıllarda global marketlerde başarı sağlamak için yaygın olarak kullanılan, en moda ve en kazançlı finans enstrümanıdır. Dünyanın her yerinden, portföylerine minimum riskle ve güvenli bir şekilde likidite eklemek isteyen yatırımcılar, yatırımlarını ikili opsiyonlara yapıyorlar.

Günlük yatırımların analitik göstergelerini, opsiyon yatırımlarının kazançlı özellikleriyle harmanlayan ikili opsiyonlar sayesinde, yatırımcılar, kendi zamanlarından ve sermayelerinden çok az harcayarak kazançlarını maksimum seviyeye çıkarıyorlar.

Kısaca tanımlamak gerekirse, ikili opsiyonlar, bir varlığın market fiyatının belli bir süre zarfında artacağını mı yoksa düşeceğini mi tahmin ettiğiniz bir finans aracıdır. Vade dolum süresi tercihinize göre bir dakika da olabilir, birkaç gün de.

İkili opsiyon yatırımları – kolay mıdır?

İkili opsiyonların çabucak yaygınlaşmış ve tercih edilmiş olmasının en önemli sebeplerinden biri de herkesin yatırım yapabileceği kadar kolay olmasıdır. İşin özünde iki opsiyondan birinin tercih edilmesi olduğu için, ikili opsiyon yatırımlarında kullanılan sistemler, yatırım sürecini mümkün olan en kolay düzeye indirmek için tasarlanmışlardır.

İkili opsiyon yatırımlarınızı yaparken işlemlerinizi sadece üç temel adımda tamamlayabilirsiniz, daha çok değil! Hangi varlığa yatırım yapmak istediğinize karar verin, market fiyatının ilerleyeceği yönü seçin ve son olarak da yatırmak istediğiniz miktarı belirleyip, yatırımınızı yapın, hepsi o kadar!

İkili opsiyonlardan kar edebilir miyim?

Bu değişir – geçen hafta haberleri takip ettiniz mi? Son gelen ekonomi haberlerini biliyor musunuz? Basit bir doğaya sahip olmalarından dolayı ikili opsiyonlar haber döngülerine ve marketlerdeki dalgalara karşı çok duyarlıdırlar ki bu onları fazlasıyla kârlı bir hale getirir. Facebook’un önünüzdeki 15 dakika içinde $50/hisse seviyesine ulaşacağını mı düşünüyorsunuz? Eğer tahminleriniz doğruysa, yatırımınız üzerinden %89’a varan oranlarda geri dönüş kazanabilirsiniz.

İkili opsiyonlarda popülerlik patlaması yaşanmasının asıl sebeplerinden biri de yüksek kâr potansiyelidir.

‘İkili Opsiyon’ terimi nereden geliyor?

İkili opsiyonlar, yapılan yatırımlardan sadece iki farklı sonuç alınabiliyor olmasından dolayı bu şekilde anılmaktadırlar. İkili opsiyonlarda yürüttüğünüz tahmin ya doğrudur, ya değildir. Sektörde aynı alan için kullanılan diğer isimler ise Sabit Geri Dönüş Opsiyonları (SGDO) veya Dijital Opsiyonlardır (DO) ve iki terim de ikili opsiyonlar yerine kullanılabilmektedir. Bu terimler, genellikle, ikili opsiyonların çevrimiçi ve statik doğasından isteyen kişiler tarafından kullanılır.

İkili Opsiyon yatırımlarını nasıl yapabilirim?

İkili opsiyonların ne olduğunu artık biliyor olduğumuza göre, bir sonraki soruya geçebiliriz: İkili opsiyon yatırımlarını nasıl yapabilirim? İkili opsiyon yatırımları yapmak basit, hızlı ve kârlıdır. 24option’da, herhangi bir ücret ödemeden, sadece bir dakika içinde kendinize bir hesap açabilirsiniz!

İkili opsiyonların bir varlığın market fiyatının tahmin edilmesine dayalı olduğunu düşünürsek, kendinizi belli bir varlık konusunda geliştirip, o varlık için rahatlıkla market fiyatı tahmini yapabileceğiniz bir seviyeye gelmeniz fikri işe yarayabilir.

Bir varlığı enine boyuna öğrendiğiniz zaman, yapmanız gereken tek şey, 24option platformunda o varlığı seçip, market fiyatının hangi yönde ilerleyeceğini tahmin etmek olacaktır: yukarı mı, yoksa aşağı mı? Tahmininizi yaptıktan sonra yatırmak istediğiniz miktarı belirleyin. Yatırmak istediğiniz miktarı da girdikten sonra (ama yatırımı onaylamadan önce) ikili opsiyondan alınabilecek tam geri dönüş oranı görülebilecektir. İkili opsiyon yatırımlarının bu özelliği, her türden yatırımcı için fazlasıyla ilgi çekicidir; çünkü yatırımlarınızın her birinden ayrı ayrı ne kadar kazanabileceğinizi önceden bilebileceksiniz. Yatırımlarınızdan ne kadar kazanacağınıza dair tahminler yürütmeye ihtiyacınız olmayacak. Artık tam olarak ne kadar yatırabileceğinizi ve ne kadar kazanabileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Ne kadar yatırmak istediğinize karar verdiğinizde, sadece “Satın Al” tuşuna basın ve işte, bir ikili opsiyon yatırımı yapmış oldunuz!  Daha fazla ipucu ve bilgi için İkili Opsiyonlar sayfası Ticaret Nasıl kontrol edin.

Yatırımcılar neden ikili opsiyonlara yöneliyorlar?

Herkesin ikili opsiyonlara rahatlıkla yatırım yapabiliyor olması ve yatırımcıların, başarılı yatırımlarından tam olarak ne sonuç alacaklarını önceden öğrenebiliyor olmaları, ikili opsiyonların popülaritesinde patlama yaşanmasını sağladı. Önceden alabildiğiniz mevzubahis bilgilerin ışığında yatırım portföyünüzün sermaye yönetimini mükemmel bir şekilde yapabilirsiniz.

Yatırımcılar ikili opsiyonlara bayılıyorlar çünkü yatırım yapması çok kolay. Borsalarda ya da emtialarda yapılan yatırımların o çetrefilli sistemlerin yerini ikili opsiyon yatırımlarının basitliği aldı: bir tıkla yatırım yapın! Basit, hızlı ve fazlasıyla kazandırıcıdır.

 

İkili Opsiyon Nedir?
Tagged on: